Наші фахівці мають значний досвід в галузі нерухомості та земельного права і можуть запропонувати наступні послуги:

  • Супроводження угод купівлі-продажу нерухомого майна (в тому числі землі) на вторинному ринку

Кожен проект є індивідуальним, але зазвичай ця послуга включає в себе наступні заходи (які нижче викладенні з точки зору супроводження угоди зі сторони покупця):

  • дослідження правовстановлюючих документів на об’єкт нерухомого майна (надалі – Об’єкт), перевірка по реєстрах на предмет наявності забезпечень, арештів;
  • дослідження особи-продавця як фізичної, так і юридичної: чи є (був) власник Об’єкту учасником в судових спорах, боржником у виконавчих провадженнях тощо;
  • дослідження “історії” Об’єкта: попередні переходи права власності (на підставі договорів, судових рішень, спадкування) на Об’єкт, чи був він предметом судових спорів тощо;
  • структурування угоди: визначення схеми придбання (безпосередньо купівля-продаж Об’єкта як нерухомості або застосування інших юридичних механізмів);
  • розроблення всіх документів та їх погодження з продавцем;
  • якщо у Клієнта не має власних побажань щодо особи нотаріуса, ми можемо підібрати відповідного фахівця самостійно, заздалегідь погодити із ним структуру угоди, проекти всіх документів.

Окрім викладеного, продавцю нерухомості ми можемо запропонувати:

  • організацію експертної оцінки Об’єкта;
  • розрахунок податків;
  • збір необхідних для посвідчення угоди документів (довідок з БТІ, про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні тощо);
  • якщо домовленість сторін передбачає не повний розрахунок в момент укладення угоди, а відстрочку/розстрочку сплати, тоді доцільним є дослідження покупця, а також оформлення забезпечення виконання зобов’язань (іпотека, застава, порука).

Як результат, Ваші інтереси будуть максимально захищені і при цьому Вам залишиться тільки прибути до нотаріуса на підписання угоди.

  • Супроводження угод з інвестування в об’єкти нерухомості, будівництво яких не завершено

Кінцевою метою, результатом інвестування в будівництво як житлової, так і комерційної  нерухомості є:

  • фізична наявність цього об’єкту, тобто завершення будівництва і під’єднання всіх необхідних комунікацій (електроенергія, водовідведення, газ тощо);
  • юридично оформлене право власності на об’єкт нерухомого майна.

Наприклад, для оформлення права власності на збудовану квартиру в багатоповерховому житловому будинку, цей будинок повинен бути прийнятий в експлуатацію, мати присвоєну поштову адресу; земельна ділянка під цим будинком повинна бути належним чином оформлена тощо.

Для прийняття будинку в експлуатацію саме будівництво повинно бути “законним”, з наявністю первісних дозвільних документів. У забудовника повинна бути відповідна ліцензія.

Не вдаючись до технічно-будівельних питань, змушені констатувати, що на сьогоднішній день в Україні в продажу перебувають багато об’єктів, будівництво яких не завершено, і при цьому здійснюється з істотними порушеннями законодавства. В подальшому це може призвести до неможливості оформлення права власності на них.

Окрім цього, важливими є умови, за якими пропонується інвестування в нерухомість. Компанії-забудовники пропонують різноманітні варіанти (у кожної свій) інвестування коштів у нерухомість на стадії будівництва: попередній договір купівлі-продажу об’єкта нерухомості, договір купівлі-продажу майнових прав, залучення коштів у фонд фінансування будівництва тощо.

І тут важливим моментом є не тільки вибір правильної моделі інвестування, а й її реалізація: наскільки коректно в договорах прописані права і обов’язки сторін, строки, відповідальність тощо (наприклад, кінцевий термін вводу будинку в експлуатацію в договорі зазначено на рік пізніше, ніж в рекламних матеріалах тощо).

В зв’язку з викладеним вважаємо, що покупцю (інвестору) в будь-якому випадку доцільно володіти повною і достовірною інформацією про об’єкт нерухомості і усвідомлено приймати (або не приймати) ризики, пов’язані з ним.

Ми надаємо кваліфіковану юридичну допомогу покупцям нерухомості на первинному ринку: проводимо комплексний аналіз об’єкту інвестування, компанії-забудовника, умов інвестування, приймаємо участь в переговорах та при укладенні угод тощо.

  • Супроводження угод купівлі-продажу земельних ділянок

Ми також супроводжуємо угоди купівлі-продажу земельних ділянок. В цих випадках, окрім вищевикладеного, при наданні правової допомоги покупцям ми ще залучаємо інженерів-землевпорядників для перевірки меж земельних ділянок на місцевості (трапляються випадки, коли реальна площа земельної є меншою, ніж в документах, наприклад: сусідський паркан фактично розміщений не на межі між ділянками, а на запропонованій до продажу землі, або сусідня будівля частково розташована на цій земельній ділянці тощо). 

Відкриття ринку землі

1 липня 2021 року набули чинності зміни в законодавство, які дозволяють продавати-купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

До цієї дати ми глибоко дослідили законодавство, а також, враховуючи попередній значний досвід в земельній сфері, налагоджену співпрацю з нотаріусами, землевпорядними організаціями тощо, повністю підготувались для супроводження таких угод.

В зв’язку з цим, станом на поточу дату ми вже організували для наших Клієнтів укладення багатьох договорів купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення і продовжуємо супроводжувати такі угоди й надалі.